Pelenė / Animacinio filmo kadras

,,Disney“ animacijoje princesės vaizduojamos herojėmis. Jomis žavisi viso pasaulio vaikai, ir vaikystėje dažnai mergaitės svajoja tapti princesėmis, sekti jų pavyzdžiais. Animacijoje jos visada būna gražios, pasitempusios ir išmintingos. Jų balsai – kerinčio grožio, ir beveik kiekvienos iš jų aprangoje yra viena dominuojanti spalva.

Pelenė, Miegančioji gražuolė, Ariel‘a, Bella, Jasmina ir Elsa filmukuose pasirodė su mėlynos spalvos apranga. Šios princesės yra labai skirtingo charakterio, tačiau spalva ta pati. Kol piktųjų animacijos personažų prigimtis yra atspindėti tamsius atspalvius, priešingybę rodo šios princesės, kurios yra vaizduojamos su dangaus mėlynumo atspalvio suknelėmis. Tai pat ši spalva pritraukia publika grožėtis ir atskirti gėrį nuo blogio. Leatrice Eiseman yra JAV splavų specialistė, instituto ,,Pantone Colour“ direktorė, kuri padeda kompanijoms rinktis spalvas pagal jų logotipą, dizainą bei produktą. Ji paaiškina strategija apie ,,Disney“ pasirinkimą dėl herojų mėlynos spalvos.

prinsese

prinsese Jasmin

,,Tai kažkas, kai pasižiūrėjus į jas, matai mėlyną dangų“ sako ji. ,,Tai patikima. Kartais dangus tampa debesuotas, tačiau mes suvokiame, jog mėlynas dangus visada yra šalia.“

prinsese bela

prinsese mulan

Patikimumo kokybė, stiprumas, lojalumas, nuoseklumas – tai tokios savybės, kurios tradiciškai buvo priskiriamos berniukams. Tačiau ,,Disney“ princesių aprangos elementas yra labai svarbus. O mėlyna spalva suteikia galią charakteriui ir rodo jo stiprybę. ,,Tai subtilus kelias pasakyti mergaitėms, jog jos bus įgaliotos rengtis šia spalva kaip ir jų herojės“, sako Leatrice Eiseman.

elsa

Merida

,,Disney“ filmukų dizaineris Christopher‘is Kane patvirtina, jog mėlyna spalva yra labai populiari ,,Disney animacijoje ir jų personažuose. O kostiumų dizainerė Jacquelinas Durran, kuri kuria kostiumus gyvai animacijai prideda, jog ši spalva tobula ir nepakeičiama. Su ja galima eksperimentuoti, kaip ir buvo išbandoma ant princesės Belle‘s aprangos. Ji buvo vaizduojama kaip aktyvi princesė, kurios aprangoje neturėjo būti subtilus baleto bateliai. Todėl buvo pasirinkta juoda spalva. O jos suknelėje buvo derinama balta ir mėlyna spalva, kuri simbolizuoja gėrį ir taiką.

snieguole

prinseses

Daug tyrimų buvo atlikta su įvairiomis spalvomis bei kokia spalvą labiausiai mėgsta publika. Populiariausia buvo vienareikšmiškai mėlyna spalva, kuri suteikia asmeniui saugumo jausmą. Giedras dangus – grožio ir ramybės oazė, kuria simbolizuoja ir ,,Disney“ princesės savo personažuose.

Taip pat skaitykite: