Kai kitą kartą žiūrėsite savo mėgstamą „Disnėjaus“ filmą, pagalvokite apie princesę ar heroję.

Disnėjaus“ visatoje princesės ir herojės turi keletą pagrindinių bruožų. Daugelis iš jų – nuo Pelenės iki Elsos – dėvi beveik identiškus mėlynų atspalvių drabužius. Apie tai rašėme čia.

Tai – sąmoningas pasirinkimas, kad mūsų herojės atrodytų patikimos ir kad tai „personažui pridėtų šiek tiek galios“. Tuomet yra faktas, kad daugelis jų neteko vieno iš tėvų, dažnai – motinos.

Tačiau ar kada nors pastebėjote, kad princesėms trūksta labai svarbios dalies jų anatomijoje?

Dėl savo smulkučių liemenų, didžiulių akių ir dainingų balsų niekas nesiginčija, kad „Disnėjaus“ princesės – žmonių kopijos. Jos pasižymi visomis mūsų fizinėmis savybėmis, išskyrus vieną svarbią.

1

Ar matote tai? („Disney“ nuotrauka)

Daugeliui princesių, tokioms kaip Pelenė, Miegančioji gražuolė, Arielė, Mulan, Tiana, trūksta pirštų nagų. Netgi prieš 80 metų pasirodžiusi Snieguolė neturėjo nė vieno nago. Taigi net „Disnėjaus“ princesės nėra tobulos.

2

Arielė gali turėti daug įvairių dalykų, bet neturi nagų. („Disney“ nuotrauka)

Kai pagalvojate, kad kai kurie žymiausi nenaudėliai ir piktadariai turi nagus (prisiminkite karalienę iš „Snieguolės ir septynių nykštukų“ ir Malefisentę), jums pasidaro įdomu, kas už to slypi? Gal tai didžioji gėrio kovos prieš blogį priežastis.

5

Norimas manikiūras („Disney“ nuotrauka)

Ar tai yra būdas atskirti gerus personažus nuo blogų? Ne visai.

3

Būti princese – ne taip jau smagu. („Disney“ nuotrauka)

Atidžiai įsižiūrėjus, kai kurie personažai, pavyzdžiui, Džazmina ir Gastonas netikėtai puikuojasi pirštų nagais, kurie panaikinami tik kitose scenose.

6

Dabar nagus matote… („Disney“ nuotrauka)

7

O dabar – nematote… („Disney“ nuotrauka)

Manoma, kad pirštų nagų neįtraukimas į daugelį animacinių filmų iš tikrųjų yra „Disnėjaus“ būdas sumažinti išlaidas. 

4

Daugiau jokių nagų („Disney“ nuotrauka)

Tiesą sakant, nupiešti personažą yra ne tik neįtikėtinai brangu, bet taip pat atima daug laiko. Taigi nors princesėms sekasi gerai, jos niekada nepatirs gražiai nudildytų ir nudažytų nagų džiaugsmo.

Taip pat skaitykite: