Viename didžiausių šalies tekstilės fabrikų, kuriame yra siuvamos prekės Vakarų pasaulio kompanijoms praėjusios savaitės pabaigoje buvo žiauriai išniekintas ir kankintas devynmetis Sagaras Barmanas. Po sunkių vidinių sužalojimų, vėlų sekmadienio vakarą berniukas mirė šalies sostinės Dakos ligoninėje.
Pirmadienio rytą Bangladešo policija paskelbė fabriko administracijos bei vadovų paiešką. Administracija yra kaltinama nelegaliai įdarbinę beveik tris dešimtis nepilnamečių vaikų, kurių daugumai nėra 14 metų. Tarp jų buvo ir devynmetis Sagaras Barmanas. Su žiauriu nusikaltimu siejami aštuoni fabriko darbuotojai, kuriems šiuo metu gresia mirties bausmė. Kaip įtariama, devynmečiui berniukui jie į tiesiąją žarną sugrūdo suspausto oro kompresoriaus žarną bei atsukę orą berniuką kankino tol, kol Sagaras Bamanas krito be sąmonės. Netrukus po incidento, devynmetis buvo išvežtas į centrinę šalies ligoninę, kurioje nuo sunkių vidinių sužalojimų mirė. Fabrikas kuriame nelegaliai dirbo Sagaras yra įkurtas Rupganj mieste į Šiaurę nuo šalies sostinės Dakos.
Jasimo Uddino – inspektoriaus, tiriančio šią bylą teigimu, vyresnieji tekstilės fabriko darbuotojai pykosi su berniuko tėvu, kuris dirbo tapačiame fabrike. Siekdami atkeršyti ar kitaip įbauginti tėvą – įtariamieji žiauriai nukankino Sagarą Barmaną.
Kaip teigė Rupganj miesto policijos vadas, -„Pirmadienio popietę, po paskelbtos paieškos buvo sulaikytas vienas iš fabriko administracijos darbuotojų. O po atlikto reido ir kratų, viename didžiausių šalies fabrikų, kuriame dirba daugiau nei 4000 darbuotojų, buvo aptikti 27 nepilnamečiai, kurie buvo verčiami dirbti per prievartą. Dauguma jų neturėjo 14 metų. Visi jie buvo grąžinti į šeimas“. Neatmetama galimybė, jog fabrike dirba ir daugiau nelegaliai priimtų darbuotojų.
Tai jau trečiasis panašaus pobūdžio nusikaltimas per daugiau nei metus: praėjusių metų liepą, po to, kuomet trylikametis vaikinas buvo pririštas prie stulpo ir mušamas tol, kol žuvo, šalyje nuvilnijo didžiulė protestų banga. Protesto dalyviai reikalavo teisingumo šešiems įtariamiesiems, kurie egzekucijos vaizdo įrašą patalpino į socialinius tinklus. Visi įtariamieji buvo pripažinti kaltais ir nuteisti mirties bausme.
Rugpjūčio mėnesį, panašiomis aplinkybėmis, kaip ir Sagaras Barmanas, žuvo kitas trylikametis vaikinas. Su juo susidoroję bendradarbiai buvo nuteisti mirties bausme. O Khulnos provincijoje taip pat kilo eilė protestų.
Devynmetis berniukas Sagaras Bamanas buvo eilinis vaikas – vienas iš milijono kitų, nelegaliai įdarbintų nepilnamečių, kurie nuo penkerių metų dirba įvairiuose šalies fabrikuose. Dažniausiai fabrikų darbuotojai dirba pavojingomis gyvybei sąlygomis, dirba po 12-14 valandų bei gauna centus. Bangladešas, tai šalis, kurioje yra įsikūrusios garsiausių Vakarų valstybių prekinių ženklų siuvyklos bei fabrikai. Pigi darbo jėga, išsilavinimo stygius bei skurdi ekonominė situacija, lėmė vaikų poreikį dirbti. Labiau išsivysčiusiuose šalies rajonuose nepilnamečių darbas yra sumažėjęs, tačiau provincijose situacija yra tragiška. 2006 metais, Bangladeše įsigaliojo įstatymas, apribojantis vaikų teisę dirbti, tačiau „UNICEF” atliktais tyrimais ir skaičiavimais – vergovės sąlygomis dirba beveik 5 milijonai nepilnamečių vaikų – trečdalis vaikų neturi net 14 metų. Būtent nuo 14 metų vaikams yra leistina dirbti įvairų darbą.