Badas Jemene

Pagalbos grupė „Save the Children“ analizavo Jungtinių Tautų pateiktus duomenis ir nustatė, kad dešimtys tūkstančių vaikų Jemene iki 5 metų amžiaus mirė nuo bado per pastaruosius trejus metus.

Humanitarinės agentūros duomenimis, nuo 2015 m. Balandžio mėn. Iki 2018 m. Spalio mėn., dėl maisto stokos, mirė apie 84 701 vaikų.

„Baisu pagalvoti, kad nuo karo pradžios galėjo mirti apie 85 000 bado iškamuotų vaikų“, – teigė Tamer Kirolos, „Save the Children“ direktorius Jemene. „Vaikai, kurie miršta tokiu būdu, labai kenčia, nes jų gyvybiškai svarbios organų funkcijos sulėtinamos ir ilgainiui sustoja… Tėvai turi liudyti vaikų kančias ir tuo pačiu negali nieko apie tai padaryti“.

Nuo 2015 m. Kovo mėn. Jemene vykusios Saudo Arabijos karinės intervencijos, maisto importas per itin svarbų Hodeidah uostą per mėnesį sumažėjo daugiau nei 55 000 tonomis. „The World Food Programme“ teigia, kad dabar dar labiau įsiplieskusi įtampa Hodeidah uoste pradėjo kelti bado grėsmę 14 milijonų jemeniečių.

Kad ir kaip bebūtų, tačiau kova dėl Hodeidah tęsiasi tarp Houthi sukilėlių ir Saudo Arabijai ištikimų jėgų Jemeno prezidentui Abd-Rabbu Mansour Hadi.

Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emiratai paskelbė, kad kiekviena iš jų padengs 250 mln. dolerių paramą karo nuniokotai šaliai remti daugiau nei 10 milijonų žmonių.

Hodeidah, ginkluotosios pajėgos vos prieš porą savaičių taip pat susirėmė ir pagrindinėje Khamsin gatvėje miesto centre ir al-Saleh rajone, pranešė pareigūnai bei liudininkai.

Sukilėlių Al Masirah televizija sakė, kad maištininkai užpuolė vyriausybės pajėgas pagrindiniu keliu, jungiančiu sostinę, Sana ir Hodeidah. Rugsėjo mėnesį vyriausybės pajėgos užėmusios šį kelią.

„The World Food Programme“ teigia, kad Saudo Arabijos įsikišimo metu nuo 2015 m. Kovo mėn., Beveik 10 000 žmonių, daugiausia civiliai, buvo nužudyti, tačiau teisių grupės tiki, kad mirčių skaičius gali siekti net penkis kartus daugiau.

Taip pat skaitykite: