„Švaros broliai“ / Įmonės nuotr.

Žiema kelia daug iššūkių vairuotojams ir jų automobiliams, ypač didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Vilnius. Čia keliai dažniau valomi ir barstomi specialia druska. Tai padeda sumažinti nelaimingų atsitikimų dėl slidaus kelio skaičių, tačiau su sniegu ant automobilio kėbulo ir kitų elementų patekusi druska gali pažeisti paviršius. Išmintingi vairuotojai turėtų pasirūpinti apsauga nuo korozijos – tai padės išlaikyti puikią automobilio išvaizdą ir techninę būklę. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti.

Reguliariai plaukite savo automobilį

Nors purvo išvengti žiemą neįmanoma, neverta atidėlioti automobilio plovimo pavasarį. Dažnas plovimas padeda išvengti korozijos. Plovimo metu pašalinamas sniegas, purvas, druskos. Geriausias pasirinkimas pasirūpinti transporto priemonės švara yra toks automobilių švaros centras Vilniuje, kuris siūlo platų plovimo programų pasirinkimą, kuris apima ir vidaus detalių plovimą.

Pasirūpinkite specialia dangaautomobilių švaros centras Vilniuje

Jei svarstote, ar verta automobilį dengti specialia apsaugine danga, nedvejokite. Tai veiksmingas būdas apsaugoti paviršius nuo korozijos, be to, lengviau pasišalins purvas, tad automobilis ilgiau išliks švarus. Tokia danga naudinga tiek vasarą, tiek žiemą, tačiau šaltojo sezono metu padengimas yra itin svarbus, nes jūsų transporto priemonei neišvengiamai teks susidurti su drėgme.

Nepamirškite vėdinti automobilį

Net jei iš išorės automobilis yra padengtas apsaugine danga, korozijos procesas gali vykti dėl drėgmės, kuri kaupiasi salone. Dėl to žiemą reikia dažnai vėdinti automobilį: kai salone yra šilta, drėgmė kartu su šiluma pasišalins pro pravirus langus. Tai itin aktualu tiems vairuotojams, kurie savo transporto priemones laiko lauke. Jei orams atvėsus plaunate automobilio saloną, būtinai rinkitės paslaugą su džiovinimu – tai padės išvengti drėgmės susikaupimo salone.

Sutvarkykite pažeidimus

Koroziją lemia drėgmės, purvo ir druskų poveikis. Kuo daugiau bus nelygumų ir pažeidimų, tuo labiau kaupsis purvas ir drėgmė, todėl reikėtų prieš žiemą atidžiai apžiūrėti savo automobilio kėbulą ir, radus pažeidimų, nuvykti į autoservisą, jų sutvarkyti. Priklausomai nuo pažeidimo dydžio ir vietos, taikomi skirtingi metodai, tačiau svarbu atkurti paviršiaus tolygumą ir padengti pažeistą vietą dažais bei laku – šios dangos neleidžia prilipti purvui, drėgmė negali prasiskverbti iki metalo, tad nevyksta ir korozijos procesas.

Svarbu žinoti, kad net ir nedideli įbrėžimai gali virsti korozijos židiniais. Jei laiku jų nepastebėsite ir nesutvarkysite, problema tik didės. Pažeistose vietose drėgmė ir druskos gali prasiskverbti po dažų sluoksniu ir dėl korozijos jį iškelti. Tai nemaloni estetinė problema, kenkianti automobilio išvaizdai ir mažinanti jo vertę. Kuo pažeidimas didesnis, tuo brangiau kainuos jį sutvarkyti.

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: