Plenero tapymas yra viena iš puikiausių tradicijų meno istorijoje. Kitaip žinoma kaip tapymas lauke, ši meno šaka įgijo didžiulį populiarumą XIX amžiaus viduryje ir yra tebepraktikuojama šiandien. Kooperatyvusis duetas Henkas Šmitas in der Beekas ir Fabianas Šubertas tęsia šią meno sritį, tačiau su savitu humoro vingiu – nuo 2009 metų jie pradėjo tapyti plenerus atvaizduodami savo autoportretus.

Besitęsiantis projektas vadinasi Und im Sommer tu ich malen (išvertus, tai reiškia Ir Vasarą aš Tapau), ir vaizduoja in der Beeką esantį įvairiose Europos vietovėse, tarp tokių vietų, kurios neabejotinai įkvėpė praeities tapytojus. Tačiau vietoj supančio kraštovaizdžio tapymo ant drobės in der Beekas papraščiausiai atvaizduoja savo marškinių ar megztinio raštą. Šubertas, tuo pačiu metu parodydamas kvapą gniaužiantį peizažą ir perteikdamas žmogaus pastangas atkartoti meną, užfiksuoja egocentrišką vaizdą. Dėka didingo gamtos kraštovaizdžio, rezultatai yra spekuliatyviai įdomūs ir gražūs.

Und im Sommer tu ich malen per kelerius metus pasirodė atskirose ir grupinėse parodose, bet dabar visos nuotraukos yra prieinamos pirkėjams to pačio pavadinimo knygoje, kuri yra išleista Edition Taube spaustuvės.

12

13

14

15

16

17

18

19

Taip pat skaitykite: