Pexels.com archyvo nuotr.

Kiekvienais metais artėjant šaltajam sezonui, žmonės susizgrimba ir pradeda galvoti, kokį kurą pasirinkti, ar išbandyti kažką naujo, ar pasikliauti jau seniai išbandytais variantais. Gyventojai, turintys kietojo kuro krosneles, katilines ar židinius svarsto kaip kuo pigiau, bet kartu ir patogiau išgyventi eilinį šildymo sezoną. Pasirinkimas išties nemažas, todėl daugeliui sunku nuspręsti, kurį kurą pasirinkti. Pateikiame net kelis variantus, iš kurių galima rinktis ir su jais šildyti savo namus.

Kieto kuro pasirinkimas

Kieto kuro produktų pasiūloje tikrai yra nemažai, o kiekvienas iš jų turi savo pliusų ir savo minusų. Kuris variantas jums yra tinkamiausias pasirinkite pagal tai, kiek pinigų ir laiko galite skirti patalpų kūrenimui.

Akmens anglis

Kainos ir kaitrumo santykis kalbant apie akmens anglį tikrai yra geras, todėl žmonėms šis kietas kuras atrodo išties patrauklus. Norintys savo būstą šildyti akmens anglimi, turi žinoti, kad jai kūrenti tinkami tikrai ne visi katilai. Geriausias pasirinkimas – hibridiniai, kuriuose galima deginti ir malkas, ir anglies anglis. Kadangi anglis yra labai kaitri kuro rūšis, norint išgauti didesnį šilumos kiekį, reikia jų į katilą įdėti mažiau. Vadinasi kuro sąnaudos mažesnės, todėl reikia išleisti ir mažiau pinigų. Vis dėlto, nepaisant geros kainos, iš anglių susidaro labai daug pelenų, o patį katilą prižiūrėti yra sudėtinga užduotis. Anglis teršia aplinką, yra neekologiška, todėl tikrai netinkama gamtos mylėtojams, gelbėjantiems gamtą nuo taršos poveikio.

Granulės

Granulės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, tačiau rinkoje vienos populiariausių būtent medienos granulės. Šio tipo granulės yra sausiausios, palieka vidutiniškai pelenų, yra kaloringos, tačiau kalbant apie kainą – ganėtinai nepigios. Kūrenimas granulėmis nors ir nepigus, tačiau itin ekologiškas ir tvarkingas. Granulės yra parduodamos maišeliuose, todėl neužima daug vietos, o dega pakankamai ilgai, todėl sutaupo laiko ir jų nereikia nuolatos prižiūrėti. Taip pat vienas svarbus niuansas yra tas, kad granuliniai katilai, kūrenami medienos granulėmis, turi būti užkuriami tikrai ne kiekvieną dieną, todėl tai yra labai didelis komfortas ne tik laiko, bet ir ilgesnių išvykų atžvilgiu. Be jokios abejonės, kūrenant katilą medienos granulėmis, jį vis tiek reikia prižiūrėti ir periodiškai valyti.

Briketai

Briketai yra suslėgtos degios atliekos, dažniausiai – ekologiškos, todėl labai vertinamos gamtos saugotojų. Jie pasižymi kaloringumu, užima mažai vietos, juos patogu krauti, todėl patalpa lieka švari, o jos nereikia kiekvieną dieną valyti. Briketai yra gaminami iš skirtingų medžiagų, o visos skiriasi kaina ir kaloringumu, todėl rinkdamiesi būtent šį kietą kurą pasidomėkite plačiau, iš kurios medžiagos pagaminti briketai jums yra tinkamiausi.

Malkos

Sakoma, kad būtent malkos yra vienas pigiausių būdų aprūpinti savo namus šiluma. Taip pat šis būdas yra vienas purviniausių ir nešvariausių. Pirmiausia, tai žmonės, šildantys savo namus malkomis, turi nuolatos valyti nuo pjuvenų katilinės patalpas ir pelenus iš pačių kieto kuro katilų. Kitas dalykas, kad deginant malkas išsiskiria dūmai, kurie pro kaminą patenka į aplinką ir ją teršia. Visgi, norintys neteršti gamtos, bet toliau kūrenti namus malkomis, gali įsigyti tinkamesnę krosnį, kadangi kuo ji modernesnė, tuo degimo procesas yra mažiau kenksmingas. Beje, reikia pasirūpinti ir kokybiškomis, sausomis, kaitriomis malkomis, kurias galima įsigyti ir internetu. Šis būdas vienas patogiausių, nes malkos atvežamos tiesiog į namus. Beje daugelis įvertina malonų malkų aromatą ir tai juos paskatina nekeisti šio produkto į kitus kieto kuro produktus.

Taip pat skaitykite: