Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip ir daugelyje verslo bei paslaugų segmentų, vertimo srityje juntama aktyvi konkurencija. Vertimų biurai ir laisvai samdomi vertėjai, siekdami pritraukti kuo daugiau klientų, renkasi įvairius laiko patikrintus ar pačių atrastus metodus. Dažnai tai daro įtaką ne tik vertimų biuruose siūlomų paslaugų spektrui, bet ir jų kainai. Remiantis ekonomikos teorija, konkurencija skatina kurti geresnės kokybės produktus bei paslaugas palankesnėmis kainomis. Ar šį principą galima taikyti ir vertimų biurams?

Nuolatiniai klientai renkasi kokybę, kuria jau spėjo įsitikinti 

Naujų klientų pritraukimas dažniausiai nėra sudėtingiausias žingsnis. Gerokai sunkiau – klientus išlaikyti. Norint užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą, reikia teikti kokybiškas ir klientų poreikius atitinkančias paslaugas. Tad konkurencingas vertimų biuras Vilniuje visuomet ieškos patyrusių, kompetentingų vertėjų, dėl kurių darbo kokybės nereikėtų nerimauti. Tačiau, kaip žinia, gero specialisto darbas įmonei atsieina brangiau, tad išauga ir paslaugų kaina.

Mažiau nuolatinių klientų turintys biurai įmones ir pavienius asmenis stengiasi vilioti mažesnėmis kainomis. Tačiau mažesnį atlygį darbuotojams galintis mokėti vertimų biuras, tikėtina, samdo menkos patirties turinčius specialistus, o tai dažniausiai lemia ir prastesnę darbų kokybę.

Paslaugų įvairovė

Klientams, ypač įmonėms, į vertimų biurus kreiptis dažnai yra paprasčiau negu ieškoti individualių laisvai samdomų vertėjų. Vertimų biurai bendradarbiauja su įvairiausiomis kalbomis dirbančiais vertėjais, tad greitą sprendimą pasiūlyti gali net ir tada, kai klientui reikalinga reta, šalyje nepopuliari kalba. Į įmonę geriausia kreiptis ir tuomet, kai reikia ne tik vertimo, bet ir kitų paslaugų: pvz., vienas ir tas pats vertimų biuras Vilniuje gali pasirūpinti ir dokumentų vertimu, ir redagavimu, ir notariniu patvirtinimu.

Daugelis vertėjų yra ne tik įgiję tam tikros srities diplomą, bet ir sukaupę specifinių žinių. Dėl to vertimų biurai gali pasiūlyti labiau specializuotas paslaugas, pavyzdžiui, teisinių dokumentų, rinkodaros tekstų vertimą. Vertimų biuro komanda turi sąrašą patikimų specialistų, su kuriais dirba kasdien, tad Jūsų dokumentas bus pateiktas tinkamiausiam specialistui, o vertimą peržiūrės ir patyręs redaktorius.

Darbo terminų įtaka

Užsakovai dažnai tikisi, kad vertimų biuras Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste darbą atliks kiek įmanoma greičiau, tačiau darbo spartą ir mažą kainą suderinti ne visada paprasta. Klientams, kurie nori gauti greitą, kokybišką ir nebrangų vertimą, dažnai pasiūloma iš trijų minėtųjų pasirinkti du svarbiausius kriterijus. Svarbu ir tai, kiek kitų užsakovų darbų turi vertimų biuras: daug užsakymų turinti įmonė veikiausiai atsisakys labai skubių užklausų arba už darbą paprašys didesnio atlygio.

Kai vertimui skiriama mažai laiko, ne tik kyla kaina, bet ir gali nukentėti darbo kokybė. Profesionalūs vertimų biurai siekia užtikrinti, kad paslaugų kokybė būtų maksimali, tačiau dėl laiko stokos tai padaryti ne visada įmanoma. Būtent dėl šios priežasties aukšta paslaugų kokybe besirūpinantis vertimų biuras Vilniuje gali nepriimti užsakymo, jeigu jo įvykdymui nesuteikiama pakankamai laiko.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vertimų biurą?

Ieškodami Jums tinkamo vertimo biuro, iš pradžių turėtumėte pasidomėti paslaugų kainomis. Jas dažniausiai galima rasti paslaugų teikėjų internetinėse svetainėse. Tačiau žema kaina – anaiptol ne vienintelis svarbus kriterijus. Paskaitykite atsiliepimus ir įvertinimus, pasidomėkite atliekamų darbų terminais. Galite netgi paprašyti darbų pavyzdžių. Gali būti, kad Jūsų netenkins laikas, per kurį bus suteikta paslauga, arba įtarimą sukels darbų kokybė. Dauguma nebe pirmus metus dirbančių vertimo biurų yra įdiegę įvairius paslaugų kokybės užtikrinimo, procesų valdymo standartus ir turi atitinkamus sertifikatus. Drąsiai teiraukitės ir įsitikinkite, kad renkatės optimalų variantą.

Jeigu Jums reikalingas vertimų biuras Vilniuje ar Kaune, ar kituose miestuose, rinktis tikrai yra iš ko. Neskubėkite ir rinkitės atidžiai. Geriausiai įmones ir jų paslaugas apibūdina jų klientai. Atsiliepimų apie vertimų biurus rasite jų internetinėse svetainėse, socialiniuose tinkluose bei įvairiuose forumuose. Skyrę pakankamai laiko paieškoms ir patikrai, tikrai atrasite puikų vertimų biurą, kurio paslaugų kokybė ir kaina atitiks lūkesčius.

Užsakymo Nr. KMC 190016

Taip pat skaitykite: