© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Alex Currie – Lietuvoje dar mažai kam girdėtas vardas. Tai iš prigimties talentingas aštuoniolikmetis fotografas ir filmų kūrėjas, kilęs iš Bufalo, Niujorko.

Visai neseniai baigė vidurinę mokyklą, kaip ir daugelis abiturientų džiaugiasi sėkmingai išlaikytais egzaminais, o nuo rudens kibs į filmų kūrimo mokslus pietų Kalifornijos universitete.

Nors yra dar visai jaunas, fotografas šiuo metu gali pasigirti didesniu įspūdingų darbų bagažu nei daugelis vyresnių ir daugiau patyrusių fotografų pasaulyje. Savo kolekcijoje jau turi daugybę laimėjimų ir apdovanojimų, įvertintos lieka ne tik jo fotografijos, bet ir filmuoti darbai. Prieš mėnesį tinklalapio complex.com sudarytame fotografų, jaunesnių nei dvidešimties metų TOP 20-uke Aleksas užima penktąją vietą.

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Itin didelio visuomenės dėmesio susilaukė pernai metais, kuomet galutinai baigė 365-ių dienų projektą, kurio tikslas buvo kiekvieną dieną padaryti po fotografiją. Tiesa, menininkui tai buvo tikras iššūkis ir jis dabar juokaudamas tokį projektą apibūdina kaip didžiausią kiekvieno fotografo košmarą. Sunku suderinti darbą, pamokas bei stojamuosius egzaminus, o kai prisidėjo dar ir fotografavimas, nuotraukų koregavimas bei publikavimas – apie laisvą laiką beliko tik pasvajoti. Tačiau nepaisant visų sunkumų ir kliūčių, būtent šis projektas leido Aleksui atrasti savo fotografavimo stilių, susipažinti su fotografijos technikomis bei subtilybėmis. Kaip teigia pats Aleksas, žmogus negali tobulėti, kol nenugalės paties savęs.

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Šiais laikais nustebinti žiūrovą kažkuo nauju ir išsiskirti iš kitų tos srities profesionalų yra tikrai sunku, tam prireikia daug laiko ir pastangų. Tačiau Aleksui kažkaip pavyko. Menininkas naudoja kamerą siekdamas žiūrovui perteikti nepaprastai įdomius, dėmesį prikaustančius pasakojimus, kupinus išraiškingų emocijų. Panaudodamas savo filmų foninius vaizdus, o tiksliau pagrindines filmų scenas, jaunasis fotografas sukuria vieno kadro istoriją, kurios eiga ir kulminacija priklauso nuo žiūrovo vaizduotės. Vartydami stipriomis siurrealizmo ir fantazijos detalėmis pasižymintį  jo portfolio, pastebėsite, kad pagrindinis konceptualaus menininko darbų tikslas yra suderinti akiai malonų vaizdą su fantastine vizija, į kurią žiūrovas norėtų pasinerti. Kitaip tariant, savo darbais Aleksas siekia pabudinti žiūrovo fantaziją ir vaizduotę.

 

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Dirbdamas su fotografų grupėmis, darydamas užsakomąsias fotografijas, Aleksas išmoko emocionalesnio fotografijos meno, jeigu prieš tai fotografavo tai, kas jam tiesiog patinka, kas paprasta ir sukelia kažkokius jausmus, tai dabar fotografas siekia, kad darbai nebūtų tokie nuspėjami, priverstų žiūrovą susimąstyti ir išgyventi savitas emocijas. Jo darbų unikalumo paslaptis slypi matyme. Aleksas pripažįsta, kad gali fotografuoti tuos pačius objektus kaip kiti fotografai, netgi pasirinkti vienodą spalvų gamą, įrangą ar redagavimo būdą, tačiau vien dėl matymo perspektyvos du fotografai niekuomet nesukurs identiškų kadrų.

 

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Dabar visas jėgas ir dėmesį fotografas sutelkęs į parodą, kuri bus pristatyta jo gimtajame mieste rugpjūčio mėnesį. Tiesa, tai bus ne fotografijos paroda, o šešiolikos dalių Islandijoje filmuoti epizodai, kuriuose Aleksas įkūnys legendinį Jameso Matthew Barrie knygos „Piteris Penas“ pagrindinį veikėją – berniuką, kuris negalėjo užaugti. Paroda vadinsis „Niekados šalis“. Apskritai Aleksas šiuo metu daugiau dėmesio skiria filmavimams ir šis procesas tikrai skiriasi nuo fotografijos. „Jeigu nuotrauką sudaro vienas kadras, tai filmuojant kadrų būna tūkstančiai, jie leidžia giliau išanalizuoti ir perteikti pagrindinę idėją“, – sako jaunasis menininkas.

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Peržiūrėję Alekso darbus suprasite, kad pripažinimo ir dėmesio jis susilaukė tikrai ne veltui. Kiekvienas kadras – tai vis nauja istorija, kurią kiekvienas savo vaizduotėje susikurs skirtingai. Aleksas puikus jauno menininko pavyzdys, kuris tik dar kartą įrodė, kad ir jaunas žmogus gali sukurti šedevrus, jeigu įdės pakankamai darbo, noro, laiko ir pastangų.

 

© Alex Currie / alexcurriemedia.com

Taip pat skaitykite: