Pexels.com archyvo nuotr.

Miegamasis – tai vieta, už kurios durų bent jau trumpam paliekamos visos dienos negandos ir pečius slegiantys rūpesčiai. Jame turėtumėte jaustis ypač patogiai – niekas neturėtų nukreipti dėmesio nuo poilsio ir buvimo su mylimu žmogumi. Tam, kad sukurtumėte jaukų šio kambario interjerą, įkvėpimo ieškokite savyje, o mes pamėginsime padėti išskirdami 10 svarbių taisyklių.

1. Pašalinkite viską, kas nereikalinga

Nėra nieko blogiau už daiktais ir baldais perpildytą miegamąjį. Lovos, staliuko, spintelės ar komodos ir keleto dekoro elementų turėtų visiškai pakakti, kad užtikrintumėte komfortą ir miegamasis neatrodytų pernelyg tuščias. Kambarys, kuriame gausu daiktų, trukdo tinkamai atsipalaiduoti: jame jausitės nepatogiai, trūks erdvės. Pabandykite įsivaizduoti savo darbo stalą, apkrautą įvairiomis priemonėmis: darbas nuolat bandant rasti reikiamus daiktus ne tik nepatogus, bet ir neproduktyvus. Panašiai jausitės ir apkrautame miegamajame.

2. Raskite daiktams jų vietą

Tikėtina, kad miegamajame kažkas vis atsidurs ten, kur neturėtų būti – kažkur lovūgalyje numesta pižama, viduryje kambario pūpsančios šlepetės sujauks kambario idilę ir tvarką. Kad taip neatsitiktų, pasirūpinkite baldais ar funkcionaliomis, ergonomiškomis talpyklomis. Tokiu atveju nereikės naktinių drabužių palikinėti ant lovos, viską galėsite patogiai sudėti į tam skirtas vietas.

3. Parinkite tinkamą kambario spalvą

Sienų, grindų spalva yra labai svarbi kuriant miegamojo atmosferą. Žinoma, rinktis visuomet reikėtų tas spalvas, kurios labiausiai patinka Jums. Vėliau, reikalui esant, galite peržvelgti įvairius atspalvius ir derinimo būdus. Jeigu norite, kad kambarys atrodytų intymiau, tam tiks tamsesnės spalvos arba raudona, kuri yra ypač intensyvi. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad tamsios spalvos kambarį vizualiai paverčia mažesniu. Šviesios ar neutralios spalvos veikia priešingai – jos ramina, vizualiai išplečia erdvę ir suteikia šviesumo.

4. Jos didenybė lova

Sunku įsivaizduoti miegamąjį be didžiulės ir patogios lovos. Ji – kertinė šio kambario sudedamoji dalis ir gero miego garantas. Renkantis šį baldą pirmiausia reikėtų atsižvelgti į miegamojo dydį bei formą. Svarbu įsitikinti, kad lova čia tilps, ir prie baldo pagal proporcijos principus galėsite priderinti kitus. Verta atkreipti dėmesį ir į lubų aukštį: jeigu lubos yra pakankamai žemos, nerekomenduojama rinktis itin aukštos lovos. Be to, susitelkite ne vien ties estetika – kokybiškam miegui būtinas geras čiužinys.

5. Nepamirškite apšvietimo

Nors miegamasis ir nėra tas kambarys, kuriame nuolatos norėsite šviesos, tačiau tam tikro jos kiekio tikrai reikės. Geriausia turėti kelis šviesos šaltinius, kuriuos galėsite išdėstyti ir koreguoti taip, kaip norėsite. Kambariui bendrai apšviesti tiks blankoka, neryški šviesa. Šalia lovos, ant naktinio staliuko pastatykite lempą reguliuojamu, lanksčiu stovu.

6. Langų uždangos – puikus dekoro elementas

Nežiūrėkite į langų uždangas tik kaip į priemonę šviesos kiekiui kambaryje reguliuoti. Pavyzdžiui, ilgos, puošnios užuolaidos kambariui gali suteikti dramatišką efektą, tapti vienu iš jo akcentų. Mėgstantiems praktiškumą tiks roletai ar net žaliuzės. Svarbu, kad langų uždengimai suteiktų kambariui jaukumo ir prisidėtų prie bendro interjero kūrimo.

7. Nepamirškite proporcijų

Prieš pradedant baldų paieškas vertėtų detaliai išmatuoti kambarį bei sudaryti preliminarų planą, kur ir kokie baldai turėtų stovėti. Sąlyginai mažam kambariui rekomenduotina nesirinkti didžiulės dvigulės lovos ir trijų durų spintos. Jeigu kambarys erdvus, rinkitės didelius, įvairiais raštais dekoruotus kilimus bei atitinkamo dydžio baldus – per maži baldai tokiame kambaryje neatrodys estetiškai ir nesukurs norimo jaukumo įspūdžio.

8. Naudokite skirtingas tekstūras

Dažnai teigiama, jog miegamajame geriau vengti skirtingų raštų bei spalvų. Tiesa ta, kad skirtingos medžiagos ir raštai pagyvina kambarį, suteikia jam šiokio tokio žaismingumo. Tad įvairių formų, spalvų ir raštų pagalvės, užvalkalai gali puikiai papildyti bendrą interjerą. Tokie būdai yra paprasti ir nebrangūs, tad tam, kad išvengtumėte monotonijos, šias priemones galite keisti dažniau.

9. Venkite vienodumo

Buvo laikai, kai vienodi baldai miegamuosiuose buvo madingi. Šiandien prie lovos jau nebenorima statyti dviejų vienodų staliukų, o darnumą stengiamasi išlaikyti tam tikromis dekoro priemonėmis ar sukuriant akcentus. Vietoje dviejų vienodų baldų geriau rinktis du skirtingus, kurie turės keletą bendrų bruožų: spalvą, aukštį ar medžiagiškumą.

10. Turėkite pakankamai vietos sutalpinti daiktams

Jau minėjome, kad miegamasis turėtų išlikti kuo erdvesnis. Jeigu turimos spintos bei komodos neužtenka, tuomet rinkitės dekoratyvines talpyklas, pakabinamus krepšelius ar dėžutes. Tai padės palaikyti tvarką, be to, kambarys atrodys stilingai.

Šios 10 nesudėtingų, tačiau naudingų taisyklių padės sukurti tokį miegamojo interjerą, kokio visuomet troškote. Tikime, kad apgalvoję visus elementus – nuo lovos iki spalvų – kambaryje mėgausitės kiekvienu rytu ir vakaru.

Užsakymo Nr. KMC100014

Taip pat skaitykite: