Eddie Redmayne filmo "Fantastic Beasts and Where to Find Them" kadras

Neabejotinai, kiekvienas mūsų šiai temai turime savo sąrašą. Holivudas dažnai dalija nuopelnus tam, kam nederėtų – atsižvelgus į pardavimus teatro kasose ar dėl kritikų pagyrų. Šis sąrašas pagrįstas kritikų pagyromis tiems, kurie aukštinami kaip nuostabūs aktoriai, tačiau mūsų akimis yra visai kitaip. Kai kurie jų netgi buvo nominuoti ar laimėjo Oskarų ir kitus apdovanojimus.

Tiesa, tai, kad į šį sąrašą įtraukėme būtent šiuos aktorius, nereiškia, jog jie nėra talentingi. Tai nėra tiesioginė kritika jiems, mes tiesiog manome, kad jie nėra tokie jau geri. Neatidėliodami ilgiau, skelbiame 10, dabar populiarių aktorių, kurie, mūsų nuomone, yra labiausiai pervertinti.

10. Eddie Redmayne

Eddie Redmayne yra nuostabus vidutiniškame filme „Žiaurus gailestingumas“ (Savage Grace, 2007), viename pirmųjų jo vaidmenų. Tačiau po vaidmens „Vargdieniuose“ (jo vaidyba buvo labai nuobodi, palyginus su kitų aktorių tame filme) kuomet jis išpopuliarėjo, jis rinkosi vaidmenis, kurie prikaustytų dėmesį ir juos atliko techniškai, vietoj to, kad į juos įsigilintų.

Taip atsitiko ir su jo vaidmeniu filme „Visko teorija“ (The Theory of Everything, 2014) už kurį gavo Oskarą. Filmas absoliučiai sukurtas taip, kad aktorius negalėtų vaidinti laisvai ir netaptų tikru, save atskleisti galinčiu žmogumi ekrane.

Panašiai nutiko ir su jo transseksualo vaidmeniu filme „Danų mergina“ (The Danish Girl, 2015), kuris, atrodo, ryškiai nesupranta transseksualo tapatybės. Tačiau, tikriausiai, daugiausiai juoko kelia Redmayne‘o absurdiškai perdėtas blogiuko vaidmuo filme „Jupiterė. Pabudimas“ (Jupiter Ascending, 2015), kuriame jis kartais švelnus ir tylus, o kartais rėkiantis tironas, kas yra tiesiog nesuderinama.

9. Jared Leto

Holivudas dievina vaidybos metodą, paremtą Stanislavskio sistema, ypač jei jį naudoja aktorius, kuris nebijo sudarkyti savo kūno dėl vaidmens. Vienas tokių Jared Leto vaidmenų sutinkamas filme „Dalaso pirkėjų klubas“ (Dallas Buyers Club, 2013). Rajon vaidmuo nėra tik dar vienas pavyzdys kuomet vyras įkūnija transseksualą, tačiau jo vaidyba yra, palyginus, yra paviršutiniška. Matthew McConaughey šiame filme į savo vaidmenį įdėjo kur kas daugiau pastangų, kurių dėka pasiekta didesnė emocinė įtaka žiūrovui.

Per jo ganėtinai ilgą karjerą, Leto atliko ir labai gerų vaidmenų tokiuose filmuose, kaip „Kovos klubas“ (Fight Club, 1999), „Requiem svajonei“ (Requiem for a Dream, 2000), „Panikos kambarys“ (Panic Room, 2002), „Skyrius 27“ (Chapter 27, 2007) ir „Ponas Niekas“ (Mr. Nobody, 2009), tačiau nepaisant to jis nėra toks galingai dinamiškas aktorius, kokiu jį laiko žmonės. Jo įsikūnijimas į Džiokerio vaidmenį filme „Savižudžių būrys“ (Suicide Squad, 2016) yra dar vienas šaunaus ir teatrališko pasirodymo pavyzdys, neįdedant jokių pastangų ir nesistengiant įsigilinti į vaidmenį.

8. Anne Hathaway

Anne Hathaway gauna labai daug pykčio, kurio ji visai nenusipelnė. Jos „šventos Teresės“ įvaizdis kartais erzina kitus, bet mes čia ne apie tai. Vyrų aktorių asmenybės beveik niekada nėra aptariamos, taigi tas pats turėtų galioti ir moterims.

Prieš jai laimint Oskarą dėl vaidmens „Vargdieniuose“ (Les Misérables, 2012), ji puikiai pasirodė ne daug kam žinomame, nepriklausomame filme „Reičel išteka“ (Rachel Getting Married, 2008). Jausmingas Fantinos vaidmuo yra tarsi emocijų puokštė, tačiau Hathaway yra kur kas geresnė mažiau jausmingame vaidmenyje.

Štai kodėl mes manome, jog ji yra pervertinta. Filme „Tarp žvaigždžių“ (Interstellar, 2014) ji buvo vienintelė aktorė, kuri netiko Christopher‘io Nolan‘o itin jautriam istorijos pasakojimui, o filme „Praktikantas“ (The Intern, 2015) ji stengėsi atskleisti savo aktorystės braižą, tačiau Nancy Meyers scenarijus visiškai sugadino jos personažo virsmą.

O kur dar vaidmenys filmuose „Pirma daina“ (Song One, 2014), Don Peyote (2014) ir jos itin erzinantis Baltosios karalienės vaidmuo abejose filmo „Alisa stebuklų šalyje“ (Alice in Wonderland, 2010) dalyse. Tai tikrai keisti pasirinkimai aukščiausio lygio aktorei, kurie greičiau parodo, kad ji visai tokia nėra.

7. Rachel McAdams

Rachel McAdams neseniai buvo nominuota Oskarui už vaidmenį filme „Sensacija“ (Spotlight, 2015) ir nors šiame filme ji yra viena iš nuostabių aktorių grupės, tačiau išties ji nėra išskirtinė. Ji kur kas geriau pasirodė serialo „Tikras detektyvas“ (True Detective) antrajame sezone, tačiau, daug žmonių to nepastebėjo.

Apskritai, atsižvelgus į McAdams vaidybos istoriją, ji nėra tokia gera aktorė – ji gerai suvaidino autentišką kultūros ikoną Reginą George filme „Naujokė“ (Mean Girls, 2004), tačiau tuomet jos karjera pakrypo jausmingų vaidmenų romantiniuose filmuose linkme („Užrašų knygelė“ (The Notebook, 2004), „Keliautojo laiku žmona“ (The Time Traveler’s Wife, 2009), „Meilės priesaika“ (The Vow, 2012)) įskaitant dar kelis iš dalies rimtus pasiūlymus.

Ji buvo vos pastebima filme „Kirtis dešine“ (Southpaw, 2015), kuriame ir taip visas dėmesys buvo į Jake Gyllenhaal‘ą, padarė daug klaidų vaidindama režisieriaus Cameron‘o Crowe filme „Aloha“ (2015) ir Wim‘o Wenders filme „Viskas bus gerai“ (Every Thing Will Be Fine, 2015) ir mažiausiai dėmesio sulaukė tokiuose filmuose, kaip Wes‘o Craven režisuotame „Naktinis reisas“ (Red Eye, 2005), Ira‘os Sachs „Santuoka“ (Married Life, 2007), Neil‘o Burgers „Laimingieji“ (The Lucky Ones, 2008), Woody Allen‘o „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Midnight in Paris, 2011), Terrence Malick‘o „Į stebuklą“ (To the Wonder, 2012) ir Anton Corbijn‘o „Nuodėminga aistra“ (Passion, 2012). Gal taip nutiko dėl prastų vaidmenų, bet kuomet tu dirbai su tiek talentingų režisierių, sunku vaidinti vis prasčiau.

6. Hugh Jackman

Be abejonių, Hugh Jackman gali gan gerai dainuoti. Būtent tai, jo vaidmenį filme „Vargdieniai“ padaro pakenčiamu: jis dainuoja nuo pradžių iki galo. Nesame nusistatę prieš šį filmą, tačiau jame neįtikėtinai daug pervertintų aktorių.

Oskarui nominuota rolė, priklausanti „Tony“ apdovanojimą pelniusiam aktoriui, tikriausiai, buvo vienintelė ypač rimta vaidyba – jis artistas, žmonių linksmintojas, kaip galima pastebėti jo ilgai vaidinamame Volverino vaidmenyje, filmo „Iksmenai“ serijose.

Šis vyriškis kartais gali būti linksmas, kaip galime matyti iš jo labai perdėtos vaidybos kraupiame filme „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ (Pan, 2015). Kuo šis aktorius tikrai negali būti, tai pilnai atsiskleidžiančiu aktoriumi. Jis ne iki galo išpildė vaidmenis tokiuose labiau prestiziškuose jo filmografijos filmuose kaip Darren‘o Aronofsky filme „Versmė“ (The Fountain, 2006), Christopher‘io Nolan „Prestižas“ (The Prestige, 2006) ir Denio Villeneuve „Kaliniai“ (Prisoners, 2013). Taigi, visi mes jį mylime ir jis tikrai charizmatiškas, bet gal atsisakykime „nuostabaus aktoriaus Hugh Jackman‘o“ epiteto?

5. Zooey Deschanel

Filmas „500 meilės dienų“ (500 Days of Summer, 2009) yra kažkuo ypatingas. Marc‘o Webb‘o filmas, kuris tarsi išnaujo apibrėžia romantinės komedijos žanro sampratą, atsakingas už Zooey Deschanel Holivudo geriausios Manijakiškos svajonių merginos (MPDG) statusą, nepaisant to, kad jai jau 40 metų. Jos vaidmuo „Fox“ situacijų komedijoje „Naujokė“ (New Girl, 2011) išaugo net į 7 sezonus, nors „500 meilės dienų“ jau yra tarsi to paties koncepto, romantinių komedijų satyra.

Kartais Zooey gali būti juokinga, pavyzdžiui, kaip filme „Jis sako „Taip!“” (Yes Man, 2008) ir netgi kažkiek skaudžiame filme „Tiltas į Terabitiją“ (Bridge to Terabithia, 2007). Galime teigti, jog ji per ilgai vaidina tą patį vaidmenį, o jo patys blogiausi instinktai sustiprėjo ir neaišku ar ji išvis gali nuo jų pabėgti. Jos drama „The Driftless Area“ (2015) dar vienas to įrodymas. Trys Auksiniai gaubliai ar ne, bet mes tai vadiname Deschanel seserų kova, ir mes palaikome Emily.

4. Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow nenusipelnė to „Oskaro“ 1999 m. Nors ji tiesiog spinduliavo filme „Įsimylėjęs Šekspyras“ (Shakespeare in Love, 1998), tais metais buvo daug gerų pasirodymų, o „Oskaras“ suteikė jai laisvę siaubingai pasinerti į save, o iš to išsirutuliojo siaubingai projektai, kuriuose ji niekada negalėjo atskleisti geriausių savo savybių.

Mes neteisiame – jei buvimas „Goop“ vadove yra tai, ką ji nori daryti, tebūnie ji toliau eina šiuo keliu. Bet būkim teisingi, ji niekada nebuvo tokia gera, kokią įsivaizdavome jai gavus „Oskarą“.

Esmė tame, kad dar prieš tai, ji kartais vaidindavo tikrai gerai. 1996 m. leido pamatyti daugybę puikių ir labai skirtingų vaidmenų, kuriuos įkūnijo Emma, Sydney ir kiti. Keista, kad tokia galinga ir saugiai verčianti jaustis „Oskaro“ pergalė, taip greitai Gwyneth „nutempė“ žemyn, iki tokių siaubingų filmų, kaip „Gyvenimas virš debesų“ (View from the Top, 2003), „Plevėsa Helas“ (Shallow Hal, 2001), „Silvija“ (Sylvia, 2003) ir netgi John Madden‘o „Išbandymas“ (Proof, 2005). Ta puiki ankstyvoji vaidyba daugiau ir neišvydo dienos šviesos.

3. Patrick Wilson

Jis pelnė gerą reputaciją tarp kritikų tikriausiai todėl, kad jis dažniausiai išsirenka vaidinti geruose filmuose. Jis du kartus buvo nominuotas „Auksiniams gaubliams“, daugiausiai dėl „Fargo“ (2014 – ), kuris tikrai puikus, tačiau jis vaidina tiesiog neblogai.

Tą patį galime pasakyti apie James‘o Wan‘o siaubo filmus „Išvarymą“ (The Conjuring, 2013) ir „Tūnąs tamsoje“ (Insidious, 2010), kuriuose kartu su juo vaidinantys aktoriai atlieka visą darbą. Jo keista vaidyba atsiskleidė filme „Ledinukas“ (Hard Candy, 2005), o Zack‘o Snyder‘io adaptaciniame filme „Stebėtojų lyga“ (Watchmen, 2009) jis atrodė tarsi pastumdėlis.

Vaidmenys filmuose „Kaulinis Tamahaukas“ (Bone Tomahawk, 2015), „Jauna pilnametė“ (Young Adult, 2011) ir „Merginos“ (Girls 2012-2017) epizode „One Man‘s Trash“ iš antrojo sezono, atskleidžia dideles aktoriaus pastangas, nepaisant jo melodramatiškos vaidybos. Kaip jis gauna tuos vaidmenis, sunku suprasti.

Galbūt jis tiesiog šaunus vyrukas, o režisieriai ir rašytojai jį mėgsta. Šiuo atveju mes nieko prieš, kad jam sekasi. Geri personažai kartais vidutiniškus aktorius paverčia geresniais, o panašu, kad būtent taip yra su Wilson‘u.

2. Josh Brolin

Taip, mes matėme jį gerame filme „Milkas“ (Milk, 2008) ir puikiame „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ (No Country for Old Men, 2007). Jis itin stengiasi gerai suvaidinti filme „Dž. Bušas“ (W, 2008), režisuotame Oliver‘io Stone, tačiau dėl niūrios vaidybos, vienintelis dalykas, kuris padeda filmui atsiskleisti yra personažas iš tikro gyveninmo.

Nuo tada, kai buvo nominuotas „Oskarui“ už vaidmenį filme „Milkas“ ir tapo žinomesnis, aktorius vaidino gan geruose filmuose, sutelkęs jėgas kartu su broliais Coenais ir Paul Thomas Anderson‘u filme „Žmogiška silpnybė“ (Inherent Vice, 2014), Denis Villeneuve filme „Sicario: narkotikų karas“ (Sicario, 2015) ir filme „Everestas“ (Everest, 2015).

Jis nuosekliai įkūnijo mažiausiai įdomius vaidmenis visuose šiuose filmuose, nuobodžiai savo personažuose atskleisdamas vieną ir kelias savybes, kurie būdavo visiškai įprasti, nors galėjo būti sudėtingi ir trimačiai. Ypatingai tarp daugybės nuostabių aktorių, Brolin‘o vaidyba vis labiau atrodo niekuo neypatinga.

1. Chris Hemsworth

Kaip aktorius, Chris Hemsworth yra puikus Toras. Kaip „Marvel Cinematic Universe“ griaustinio dievas, jis tikrai charizmatiškas ir keistai bet efektyviai įkūnija visiems gerai žinomą, pompastišką komiksų personažą.

Australų kilmės aktorius, nebuvo patenkintas būdamas veiksmo filmų žvaigžde ar slaptu komedijų ginklu tokiuose filmuose, kaip „Kvaišų atostogos“ (Vacation, 2015) ir „Vaiduoklių medžiotojai“ (Ghostbusters, 2016). Jis noriu būti gerbiamu dramų aktoriumi, todėl jis susijungė su į jį panašiais Ron‘u Howard‘u ir Michael‘u Mann‘u, tačiau tai jam neatnešė sėkmės.

Abu jo filmai su Howard‘u yra visai neblogi. „Lenktynės“ (Rush, 2013) yra nuostabus filmas apie sportą su nepriekaištingu… Daniel Bruhl pasirodymu. Filmas „Vidury vandenyno“ (In the Heart of the Sea, 2015) yra geras Howard‘o kūrinys, tačiau tikrai ne dėl Hemsworth. Mann‘o režisuoti „Programišiai“ (Blackhat, 2015) yra prieštaringas filmas, įtepto siužeto trileris, kuris net neleidžia Hemsworth‘ui tinkamai atsiskleisti. Australų aktorius neabejotinai vis dar tobulėja, bet mes nemanome, kad artimiausiu metu jis bus tarp geriausių aktorių.

Taip pat skaitykite: